Jak odnaleźć się we współczesnym świecie?

Przejmująca historia trzech przyjaciółek, które zostały wystawione przez los na ciężką próbę. Wszystkie mają swoje problemy, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Szukają pocieszenia i zrozumienia w swoim wzajemnym towarzystwie. “Prawdziwa Ja” ukazuje nam pęd czasu we współczesnym świecie, w którym nieraz ciężko jest się odnaleźć i wrócić z powrotem na właściwą drogę. Weronika Wierzchowska lubi krzyżować plany postaciom w swoich książkach i sprowadzać na nie coraz to nowsze, nieprzewidziane kłopoty.

Kiedy tracimy panowanie nad własnym życiem

W książce poznajemy historie trzech przyjaciółek, które przeżywają kryzys. Danka cierpi na kompleks Dorosłego Dziecka Alkoholików, który uniemożliwia jej nawiązywanie bliższych kontaktów z ludźmi, a w związku z tym nie potrafi spełnić swojego marzenia o stałym związku i założeniu rodziny. Ewa od wielu długich lat leczy się psychiatrycznie i unika kontaktu z obcymi osobami, w obawie, że mogłaby zacząć nerwowo reagować na otoczenie i ktoś mógłby ucierpieć, nie spodziewając się jej nagłego wybuchu. Asia matką dwójki dzieci i do niedawna była nauczycielką. Straciła pracę w wyniku reformy edukacji, a na domiar złego została, w tym najgorszym momencie, porzucona przez męża.

Pewnego dnia w ich życiu pojawia się tajemniczy Krzysztof, który okazuje się być bardzo przebojowym i niezwykle przystojnym mężczyzną, który zmieni życie całej trójki, ale czy na lepsze? Kiedy lepiej poznał życiowe przejścia wszystkich trzech kobiet, zasugerował, aby wspólnie założyły firmę – tak czy inaczej żadna z nich nie ma już nic do stracenia. Co mogłoby pójść nie tak?

Z pomocą dla kobiet

Weronika Wierzchowska jest znaną autorką, zajmującą się głównie tematyką obyczajową, skierowaną do kobiet, które mogą w jej dziełach znaleźć dla siebie odrobinę zrozumienia, pocieszenia czy nawet pomocy. Zafascynowana książkami, postanowiła spróbować własnych sił w literaturze, a spod jej pióra wyszły takie dzieła jak:

  • “Służąca”
  • “Tancerka”
  • “Być kobietami”
  • “Córka kucharki”
  • “To nie tak”
  • “W służbie miłości”
  • “Szukaj mnie”
  • “Życie tak zwyczajne”
  • “Ekstrakt z kwiatu orchidei”

Wszystkie opowiadają historie postaci, które zostały zamieszane w wir dziwnych sytuacji albo próbują odnaleźć wyjście z trudnych sytuacji, które mogły przytrafić się każdemu czytelnikowi. Weronika Wierzchowska w swoich powieściach chętnie sięga do dawniejszych czasów i wzoruje się nad panującymi wtedy wzorcami zachowań. Niejednokrotnie przenosi je do czasów współczesnych, z dużym powodzeniem tworząc w ten sposób wyjątkowe, głębokie i realistyczne postacie, z którymi czytelnik łatwo może się związać.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com