Walcząc z przeznaczeniem

Sekrety ludzkiego losu

Czym jest przeznaczenie? Wielu z nas z pewnością przynajmniej raz zadało sobie takie pytanie. Choć pojawiają się na ten temat różne teorie, które dzielą ludzi na zwolenników poszczególnych koncepcji, sporo z nas wierzy, że losem nie rządzi przypadek. Lubimy myśleć, że wydarzenia mające miejsce w naszym życiu posiadają swój sens i drugie dno, nawet jeśli w danym momencie nie jesteśmy w stanie go zauważyć. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć pewne zadziwiające zbiegi okoliczności? Znakomitym tego przykładem są losy Zosi, głównej bohaterki książki pod tytułem “Świąteczny sekret” autorstwa Krystyny Mirek.

Niepewna przyszłość


Zosia to bardzo młoda dziewczyna, która uczy się w klasie maturalnej. Jak na swój wiek jest jednak bardzo dojrzała i zdolna do podejmowania decyzji, których nie powstydziłby się żaden dorosły. Przyjmuje w spadku po babci dom, którym nikt w rodzinie nie był zainteresowany. Tym samym rozpoczyna życie z dala od swoich bliskich, przechodząc poważną próbę odpowiedzialności i samodzielności. Wszystko w jej życiu układa się zgodnie z planem, aż do pewnego momentu, gdy poznaje przystojnego bruneta. Nie byłoby w tym niczego złego gdyby nie fatum, które zdaje się ciążyć nad wszystkimi kobietami z rodziny Zosi. Prędzej czy później, każda z nich spotyka na swojej drodze atrakcyjnego mężczyznę o ciemnych włosach ale zimnym sercu, a przy tym pozbawionego zdolności obdarzenia ukochanej szczerą miłością. Zosia trwała w przekonaniu, że z nią będzie inaczej. Niestety, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na coś zupełnie przeciwnego. Czy dziewczyna powtórzy błędy swojej matki, babki i siostry? Czy przystojny młodzieniec złamie jej serce, a może wręcz przeciwnie, udowodni, że czasem warto zaryzykować i dać szansę uczuciu? “Świąteczny sekret” to ciepła historia pełna różnorodnych emocji, z bohaterami z krwi i kości, którzy zmagają się z typowymi dla życia codziennego problemami. Dzięki temu czytelnikowi łatwo jest się z nimi utożsamić.

Krystyna Mirek, autorka, to jedna z popularnych polskich pisarek. Z wykształcenia jest polonistką, która ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i przez wiele lat zawodowo związana była z nauczaniem. Jej specjalnością są książki z takich gatunków literackich, jak: literatura obyczajowa, romans, czy literatura kobieca. Dotychczas wydała już ponad dwadzieścia powieści, wśród których znajdują się takie tytuły, jak między innymi: “Spełnione marzenia”, “Cena szczęścia”, “Pojedynek uczuć”, “Obca w świecie singli”, oraz “Szczęście za horyzontem”.

People obraz autorstwa mindandi - www.freepik.com